top of page
  • Yazarın fotoğrafıGamews

Sony: "Battlefield, Call of Duty ile rekabet edemeyecek hale geldi"

Birleşik Krallık Hükümetinin, Microsoft'un Activision-Blizzard satın alımını incelemeye aldığını duyurmuştu. Call of Duty markasını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Sony, COD'un tek alternatifi olan Battlefield serisinin çok ama çok geride kaldığını vurgulamış. Modern Warfare 2 Steam liderliğini kısa sürede ele geçirmiş ve ilk 10 gününde 1 milyar dolar gelir elde etmişti.


Battlefield, Call of Duty ile rekabet edemeyecek durumda

"Her sene satış rekorları kıran ve FPS türünde her daim en tepede olan bir oyunun yerini doldurmak mümkün değil" ifadelerini kullanan Sony, ardından Call of Duty serisi ile Battlefield serisi arasındaki akıl almayacak satış sayısı farkını açıklamış. Sony'nin buradaki amacı durup dururken Battlefield'a taş atmak değil tabi. Microsoft'un, Call of Duty'nin Xbox ve PC'ye özel olduğunu duyurması durumunda Playstation platformunun uğrayacağı zarar vurgulanmaya çalışılıyor.


Sony: "Ağustos 2021 verilerine göre, Call of Duty oyunları toplam 400 milyon adet satmışken, bu sayı Battlefield tarafında sadece 88.7 milyon kopya."


Battlefield 2042 Kasım 2021'de piyasaya çıkmış ve çok ağır eleştiriler almıştı. Öte yandan Modern Warfare 2 rekor üstüne rekor kırarak piyasaya çıktı. Sony'nin, Call of Duty markasının kaybetmemek için Electronic Arts'a durup dururken taş aması ilginç bir olay olarak hatırlanacak.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page