top of page
  • Yazarın fotoğrafıGamews

Sonunda geliyor! EA, The Sims 5 için kollarını sıvadı

Electronic Arts ve Maxis, Sims'in 22. yılını kutlayan ve oyuncuları sırada neyin beklediğini anlatan özel bir yayın düzenledi.


Kısa süre önce oyuncuların The Sims 4’ün temel versiyonunu PC, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series X, Series S ve Xbox One için Steam ve Origin üzerinden ücretsiz olarak indirebilecekleri duyuruldu. Geliştirme ekibi oyun güncellemelerini yayınlamaya devam edeceklerini de dile getirdiler. Oyunu taze ve eğlenceli tutmak için Sims Delivery Express (SDX) adında yeni bir özellik eklendi. Bu özellik üzerinden oyuncular yamaya ihtiyaç olmadan direkt yeni içerikleri edinebilecekler. Öte yandan Behind The Sims Summit yayını sırasında yeni oyuna dair bazı detaylar oyuncularla paylaşıldı. Yayın sırasında Sims 5’ten açıkça bahsedilmese de yeni projenin ilk oynanış görüntüleri ortaya çıktı. Ancak bu oyun geliştirme aşamasının çok başlarında, bu nedenle Sims severlerin biraz daha beklemesi gerekecek. Peki Sims 5 ne zaman çıkacak, oyun hakkında neler biliniyor? Detayları birlikte inceleyelim.Yayın sırasında The Sims 4 ekibi, yeni nesil The Sims oyununa çok erken bir bakış olan Project Rene’yi duyurdu. The Sims 5’ten açıkça bahsedilmedi ve bu çok erken bir versiyon olduğu için, Project Rene’nin nihai sürümünün farklı görünmesi oldukça muhtemel.

Yayın sırasında izleyicilere, tamamen elden geçirilmiş bir “oluştur” ve “satın al” sistemi tanıtıldı. Demodaki özelleştirmeler oldukça ayrıntılı görünüyordu. Yenilenen ara yüzün getirileri hakkında örnekler vermek gerekirse; eski The Sims oyunlarında standart olan ve tamamen önceden yapılmış basit bir yatak yerine, yatağın bazasını ve ayak tablasını kişiselleştirmek gibi özelliklere sahipsiniz. Ayrıca demo, önceden seçilmiş renkler ve tasarımlar yerine artık bir renk skalasının ve kişiselleştirilebilen desenlerin oyuna geleceğine dair bir ön izleme sundu.

Ayrıca demo, mobilyalar için ayrı ayarlanabilir yastıkların yanı sıra, bir odadaki öğeleri belirli bloklarla sınırlı kalmadan hareket ettirebilmek gibi The Sims 5’te sahip olacağımız yeni yetenekler gösterdi. Demoda sunulan ara yüz, oyunda mekânlara bir iç tasarımcı kadar erişebilir olacağınız ve The Sims’in gerçekçiliğini büyük ölçüde artıracak yeniliklerle geliyor. Geliştirici ekip, ayrıca oyun kütüphanenizi diğer platformlardaki hesaplarınızla senkronize edebilmeniz ve tek bir hesabı birbirinden farklı platformlar arasında (örnek: hem PS5 hem Nintendo Switch hem de PC’de tek bir hesaba sahip olabilmeniz) oynayabilmeniz için çalışmalar yürüttüklerini de belirtti.

Yine de, bu özelliklerin hiçbirinin oyunculara önümüzdeki birkaç yıl içinde sunulacağı garanti edilmiyor.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page