top of page
  • Yazarın fotoğrafıGamews

Remedy, Control 2’nin Geliştirilme Sürecinde Olduğunu Açıkladı

Ayrıca Remedy, 505 Games'le oyunun yayınlanması ve geliştirilmesi hakkında tekrardan ortaklık anlaşması imzaladığını da duyurdu.

Daha öncesinde Codename Heron (Kod Adı Heron) ismiyle duyurulan Control 2’nin geliştirildiği resmen onaylandı. Remedy Entertainment’in paylaştığı tweet’te yer alan bilgilere göre oyun, Xbox X/S, PS5, PC platformlarına Remedy’s Northlight motoruyla gelecek.

5 yılı aşkın süredir ortaklıkları bulunan Remedy ve 505 Games’in geliştirici ekiplerinin yaptıkları plan dahiliğinde oyunun yayınlama görevi, PC tarafında Remedy, konsol tarafında ise 505 Games tarafından üstlenilecek.

Ayrıca oyunun yönetmeni Mikael Kasurinen, Control 2 hakkında bazı açıklamalarda bulundu:

"İlk Control oyunuyla, bilinmezliğe sıçradık. Yeni bir şey yaratmak istemiştik. Farklı ve beklenmeyen bir şey. Diğer hiç birine benzemeyen bir dünya. Size teşekkür ederiz, eleştirmenlere, Control'ü bizim için bir başarı yaptığınız için.Control 2 ile bilinmezliğe bir sıçrayış daha yaşayacağız, bilinmez bir macera olacak. Biraz süre alacak, nazikçe söylemeliyim, üzerinde çalıştığım en heyecan verici proje bu. Hala daha çıkış için erken, ama beklemeye değecek.” -Mikael Kasurinen (Control Serisinin Yönetmeni)

Son olarak oyunun konsept aşamasında olduğunu unutmamakla beraber, uzun bir yolculuğun bizi beklediğini de bilmeliyiz.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page